Mutfak Dolabı Modelleri 

Ev planları yapılırken; mutfaklar için az bir yer ayrılacaksa, U mutfak modelleri daha uygun olarak görülür. Mutfağın ufak olması çok zor bir durum olarak görülse de, güzel ve modern hale getirilebilen bir yanı da bulunur. Bu şekilde tasarlanan U tipi mutfaklarda, tezgâhın iki şekilde planlanması mümkündür. Eğer mutfağın eni tezgâh için uygun ölçüde ise, tezgâhı orta kısımda kalan bir model tercih edilmesi uygun olur. Ama mutfağın eni tezgâh için yeterli değilse, tezgâh üç duvara ayarlanmak zorunda kalınır. Mutfak masasının konulacak başka bir alanı olmaması sebebi ile tezgâh yapılırken, mutfak masası faktörü gözden kaçırılmaması gerekir. Üç duvar tezgâh yapıldığı durumlarda, bir köşeye masanın uyacağı kadar bir alan belirlemek şarttır.

Üç Duvar Dolap ve Tezgah

Üç Duvar Dolap ve Tezgah tipinde ayarlanan durumlarda; dolap yapılacaksa, tavan kadar dolap yatırmak çok yanlış olur. Mutfak üst üste gelmiş gibi bir durum yaratır. Dolapların boylarının kısa olması; mutfağa ferahlık hissi katmanın yanında, aydınlık bir ortam da oluşturur. Açık renk olarak tercih edilen mutfak dolapları ile siyah tonlarına yakın bir tezgah ya da masa, ortama modernlik katar. Açılıp kapanabilen mutfak dolapları; hem kullanış hem de görüntü açısından, önemli bir detaydır. Bazı masalar duvara monte edilebilir özelliklere sahiptirler. Bu tarz masalar kapandıklarında, aynalı bir tablo ya da saat haline dönüşürler. Yemek yenmesi gereken durumlarda, masa duvardan indirilir ve geniş bir masa açılır. Bu tarz masalar, yer kazanma ve görsellik açısından çok akıllı bir tercihtir.

U Tarzı Bir Mutfakta Dolaplar ve Tezgahlar

U Tarzı Bir Mutfakta Dolaplar ve Tezgahlar, karşılıklı olmak zorundadırlar. Böyle bir konuda; en az iki insanın sığacağı kadar bir boşluk bırakmamak, büyük bir sıkıntı yaratır. Dolabın ensiz olması çok önemli değildir ama iki kişinin sığmaması çok kötü bir durum teşkil eder. Aydınlatma konusu da, en az dolapların eni kadar önemli bir husustur. U mutfak modellerinde tezgah ve masa kenarda kalacağı için, ışığa ihtiyaç duyulur. Spotlar ile yapılan kenardan aydınlatmalar, en doğru seçim olur. Orta alanı fazla aydınlatan bir lamba kullanmak, dar olan alanı ortaya çıkarır.SON GÜNCELLEME TARİHİ : 7.09.2017 16:25:38
BU ÜRÜNÜ 152 KİŞİ İNCELEDİ