Mutfak Dolabı Modelleri 

Mutfağın dekorasyonu başlı başına bir iştir. Gelişi güzel yerleştirilmiş bir dolap, tezgâh ve oturma yerleştirmeyi kolay kolay kimse tercih etmez. Özellikle ev hanımları için evin yaşayan bölümü mutfaktır. En güzel sofraları hazırlamak için zamanın büyük kısmı mutfakta geçtiği gibi, komşu ve arkadaş ile kahve keyfide genellikle mutfakta yapılır. Eğer L mutfak tercih edilmiş ise en önemli konu L mutfaklarda ocak ve evyenin yerleştirilmesi Dar Mutfaklarda L mutfak dizaynı: Dar mutfaklarda kullanım alanını en verimli şekilde kullanmak ve üst üste duran eşya kalabalığından kurtulmak, ferah bir görüntü sağlamak için en ideal seçim L mutfaktır. Mutfak dolabı seçiminden daha önemli bir konu dolabın işlevselliğidir. Mutfaktaki kullanım alanını artırmayı hedeflemeden yapılan bir L mutfak ne yazık ki hedeflenen konfor sağlanmaz. En ideal kullanım için evye ve ocağın doğru alanlara yerleştirilmesi gerekir.

L mutfağın bir kısmı pencere önüne geliyorsa evye pencere önüne ocak hemen yanına yerleştirilir. Pencereye dolap gelemeyeceği için pencerenin önünün boş kalması engellenir ve yemek hazırlığının keyifle yapılması sağlanır. İki köşenin birleşim alanını ölü bırakmamak için buraya kaşıklık veya bardaklık monte edilebilir. L mutfağın bir kısmı pencere önüne gelmiyorsa. Köşe bölümüne evyenin yerleştirilmesi mantıklı olur.

Geniş Mutfaklarda Yer Sıkıntısı

Geniş Mutfaklarda Yer Sıkıntısı olmayacağı için, şıklık ön plana çıkar. Yine dar mutfakta olduğu gibi L mutfak dolabının bir bölümü pencere önüne geliyorsa buraya evye yada ocak yerleştirilmesi güzel olur. Pencereye küçük bir aspiratör yerleştirilerek ocak için hazırlık yapılır ve pişen yemeğin kokusunun aspiratör ve pencere yardımı ile dışarı çıkması sağlanacağı için ocağın burada olması iyi bir fikir olabilir. Evyenin yeri köşe birleşim alanı olabileceği gib ocağa yakın bir yerde olabilir.

Kalite ve Hijyende Önemlidir

Mutfak için şıklığın yanı sıra kalite ve hijyende önemlidir. Genellikle doğal ahşap kaliteli nefes alma özelliğinden dolayı dolaplarda tercih edilir. Tezgah için ise dayanıklı ve kolay temizlenen bilen, bakteri üretmeyi engelleyen taş özelliği taşıyanlar tercih edilir. Çekmeceler ve dolaplar için hız sınırlandırma aparatı olan ve dayanıklı sürgü çeşitleri tercih edilir.SON GÜNCELLEME TARİHİ : 23.08.2017 14:29:40
BU ÜRÜNÜ 178 KİŞİ İNCELEDİ