Mutfak Dolabı Modelleri 

Mutfak dekorasyonu yaparken birçok şeyin aynı anda olmasını isteriz. Güzel görünmesinin yanında, kullanışlı olması bizler için çok önemlidir. Bazı durumlarda mutfak yapımız, mutfak dolaplarımızın kullanışsız olmasına yol açabilmekte. Böyle durumlarda ise imdadımıza teknolojik gelişmelerle tasarlanmış mutfaklar karşımıza çıkıyor. Teknoloji hayatımızdaki tüm alanlarda kendini göstermeye başladı. Ev eşyalarımız da bu gelişmeyle birlikte daha kullanışlı hale gelmeye başladı. Mutfakta ise etkisini çok büyük şekilde mutfak dolap kapaklarında göstermeye başladı. Mutfağınız yapısından dolayı bazen mutfak dolaplarının kapaklarını açmak zor olabiliyor. Bu durumlarda yeni stil kapak rayları ve menteşe sistemleri yardımımıza koşuyor. Yeni tarz ray sistem mekanizmalarına örnek olarak blum hf katlanır kalkan kapak mekanizması örnek verilebilir. Bu mekanizmayla ilgili bilgileri yazımızın devamında sizler için derledik.

Blum Hf Kalkan Kapaklar

Blum Hf Kalkan Kapaklar mutfak dolap kapaklarında kullanılan bir mekanizmadır. Mekanizma son yıllarda hit yapmıştır. Hit yapmasındaki en büyük sebep ise kullanışlı olmasıdır. Sistem bir bütün dolabın üstündeki iki bağlı kapak arasında bulunmaktadır. Kapaklardan alttaki yukarı doğru itildiğinde, üst kapakta mekanizmanın etkisi ile bir itme oluşur ve kapaklar yukarı doğru kalkarlar. Mekanizma gayet basit bir şekilde işlemektedir. Mekanizmada piston sistemleri mevcuttur. Mekanizmanın birincil yararı mutfak dolap kapaklarının yukarı doğru açılması ve bunun sonucunda dar olan mutfaklarda rahat kullanım sağlamasıdır. Kapak yuları doğru açıldığı için bol kısımlarda yer kaplamakta ve mutfakta rahatlık sağlamaktadır. Ayrıca mekanizmanın etkisi ile dolap kapakları daha kolay açılabilir. Bu nedenlerden dolayı bu mekanizma çok önerilen bir mekanizmadır. Eğer mutfağım dar diyorsanız ve yen tarzda bir mutfak dekore edecek iseniz bu durumda dolap kapaklarında blum ray mekanizmasını kullanmak doğru olacaktır.

Bu Mekanizmaya Nasıl Ulaşırım?

Peki, Bu Mekanizmaya Nasıl Ulaşırım? Bu mekanizma günümüzde neredeyse tüm yapı marketlerde bulunmaktadır. Sisteme genelde yeniden kurulan mutfak dolaplarında çokça yer verilmektedir. Mutfak yenilenmesini ve farklı mutfak dolapları kullanılacak durumlarda, yapımcı şirket, size bu mekanizmayı kullanmak isteyip istemediğini müşterilerine sormaktadır. Eğer yapımcı size bu soruları sormadı ise siz bu mekanizmayı isteyebilirsiniz Fiyat olarak diğer modellere göre daha bu sistem daha pahalıdır.SON GÜNCELLEME TARİHİ : 11.09.2017 16:33:47
BU ÜRÜNÜ 173 KİŞİ İNCELEDİ